06.03.2012

nowoczesny ogród 3 (projekt ARANŻACJI)

Dzisiaj projekt nowoczesnego ogrodu wykonany przez Pracownię ARANŻACJA.

Materiały jakie zostały użyte do projektu to przede wszystkim beton, deska kompozytowa, kamień w postaci materiałów sypkich oraz kilka elementów stalowych.

projektowanie ogrodów Szczecin / projekt ogrodu Bezrzecze

W projekcie zaproponowanych zostało kilka rozwiązań elementów wodnych - nowoczesny zbiornik wodny będący jednocześnie kaskadą, ściankę z wbudowanym panelem tworzącym 'wodną ścianę' oraz fontannę naziemną w postaci dysz wytryskujących wodę na różną wysokość (działającą w postaci obiegu zamkniętego).
Na terenie wyróżnić można kilka miejsc do wypoczynku - duży taras, mini taras przy jadalni i taras na wypoczynek indywidualny, gdzie zaproponowano umieszczenie hamaków. Ze względu na różnicę poziomu terenu, tarasy umieszczono od siebie w odległościach umożliwiających inny odbiór przestrzeni z każdego miejsca.
projektowanie ogrodów Szczecin / projekt ogrodu Bezrzecze
źródło: Pracownia ARANŻACJA

Zastosowano rośliny zimozielone, trawy ozdobne, rośliny okrywowe, byliny oraz odmiany bambusów czy skrzyp zimowy, które świetnie radzą sobie w polskich warunkach. Pozostawiono istniejące gatunki drzew uzupełniając je tylko gatunkami niższymi w postaci krzewów o ozdobnych pędach czy liściach.

Pracownia Nowoczesności zaprasza na na stronę internetową Pracowni ARANŻACJA, w celu zobaczenia innych wizualizacji tego założenia i zaprasza do kontaktu przy tworzeniu także Twojej przestrzeni.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?