31.03.2012

nowoczesny ogród 5 (projekt ARANŻACJI)


Czy Twój ogród jest zróżnicowany pod względem wysokości? Uważasz, że to duży problem i nic się z tym nie da zrobić? Klasyczne rozwiązania nie spełniają Twoich oczekiwań? Nie wiesz jak to zmienić, by tak ukształtowany teren był zagospodarowany w nowoczesny sposób?

Poniżej jeden z projektów Pracowni ARANŻACJA, gdzie rozwiązano problem dużego spadku terenu. Projekt obrazuje jak można połączyć nowoczesne założenie wtapiając je w sąsiadujący las.
projektowanie ogrodu Szczecin
projekt wykonany przez Pracownię ARANŻACJA

Urozmaicone pod względem terenowym przestrzenie nie należą do najłatwiejszych projektowo, są jednak ogromnym wyzwaniem i umożliwiają stworzenie niepowtarzalnych rozwiązań planistycznych. Często w takich sytuacjach, bez pomocy architekta krajobrazu się nie obędzie. Trudno jest bowiem indywidualnie poradzić sobie z obsuwającą się ziemią ze skarpy, czy potokami wody, które zaczną spływać przy intensywniejszych opadach. Trudno także zagospodarować teren pod względem funkcjonalnym. Na pochyłym terenie ciężko jest się przemieszczać a co dopiero go użytkować.

W projekcie podzielono teren na trzy tarasy i każdemu przypisano odpowiednie funkcję. Najniższy taras  (przy domu) ma charakter miejski, środkowy to taras grillowy, najwyższy natomiast to przestrzeń leśna. Dzięki takiemu rozwiązaniu ma się wrażenie wchodzenia elementów architektonicznych do lasu i lasu do przestrzeni miejskiej. Na każdym z tarasów można wypoczywać zupełnie w inny sposób indywidualny do potrzeb mieszkańców.

Masz taki sam problem? Zgłoś się do pracowni. Pierwsze spotkanie nic nie kosztuje. Jeżeli mieszkasz w innym województwie niż woj. zachodniopomorskie, zadzwoń lub napisz maila, rozwiążemy problem ogrodu tarasowego wspólnie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?