30.03.2013

Trendy w ogrodach w 2013 roku

Kolory Pantone, przedstawione poniżej, to jeden z trendów i kolorów na ten rok, w modzie, wnętrzach, ale także w ogrodach. Zastosowanie tychże kolorów jest w ogrodach dość popularne od dłuższego czasu i można idealnie wkomponować je w nowoczesne rozwiązania. 


Źródło


Najłatwiej zastosować takie odcienie barw aranżując rabaty z roślin, których kwiaty mają odcienie z zestawu barw zamieszczonych powyżej. Jednak największym wyzwaniem jest aranżacja otoczenia w taki sposób, aby kolory Pantone zastosować w innych elementach zagospodarowania. 

Gdzie można je wykorzystać? 
Na przykład malując elementy drewniane lub stalowe, aranżując wystrój mebli ogrodowych - poduch, pokrowców, malując ramy mebli, malując drzwiczki lub furtki w ogrodzie, budując ozdobne ścianki otynkowane i pomalowane w tym kolorze, wprowadzając barwne oświetlenie, dodając charakterystyczne elementy wyposażenia - latarenki przenośne, lampiony, świece ozdobne czy rzeźby o nietypowych kształtach.

Pomysłów może być mnóstwo, a najważniejszym z nich jest chęć wprowadzenia czegoś niestandardowego i indywidualnego, co na pewno nie stanie się monotonne po kilku latach, a wręcz przeciwnie, nabierze jeszcze większego wyrazu. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?