25.06.2013

nowoczesna architektura krajobrazu - zielony dach

Wiele osób uważa Warszawę za miasto zabudowań, z małą ilością zieleni, hałasem, pośpiechem i pracą. Pracownia Nowoczesności zauważa i dostrzega w stolicy te elementy, które są przeciwieństwem takich opinii. Dostrzega i podziwia piękno prostoty w powstających założeniach, dostrzega umiejętność doboru ciekawych materiałów i brak obaw w tworzeniu przestrzeni publicznych. Zieleni jest w tym mieście pełno, tylko nie każdy może ją dostrzega w codziennym życiu. Łatwiej jest ją zauważyć przyjeżdżając do Warszawy od czasu do czasu.  Pracownia Nowoczesności przedstawia poniżej przestrzeń, którą odwiedza za każdym razem wizyty w stolicy, i za każdym razem widzi jak ona się zmienia. Jest to zielony dach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Odpowiednio dobrane detale do tej przestrzeni wpływają na jej całkowity odbiór i są kojarzone tylko z tym określonym budynkiem. Warto zatem zwracać uwagę na każdy detal w aranżacji swojego otoczenia, bo tylko wtedy, nawet po kilku latach kiedy poszczególne elementy zaczną powoli niszczeć i się zmieniać, dalej zachowa się spójność założenia.2 komentarze:

  1. BUW jest super :) szkoda tylko, że nie sprawdziła się zieleń we wnętrzu gmachu

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, to prawda :) we wnętrzu brakuje tej przemiany, która jest dostrzegalna na całym dachu. Ale kto wie, może zostaną jeszcze wprowadzone nasadzenia uzupełniające i podniosą zieloną estetykę tychże przestrzeni :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?