31.10.2013

projekt ogrodu - dlaczego lepiej zacząć go zimą?

Większość osób decyduje się na rozpoczęcie współpracy z architektem krajobrazu na wiosnę. Jest to jednak dość późno jeżeli celem jest zrealizowanie ogrodu w tym samym roku. 

Warto pamiętać, że praca nad projektem trochę trwa i aby projekt był pomysłowy, dokładny i odpowiadał Naszym wszelkim oczekiwaniom, potrzebuje czasu na wypracowanie. Jeżeli przestrzeń jest mała i niewymagająca, projektant jest w stanie przygotować szybkie założenie w krótkim czasie, ale jeżeli teren wymaga przemyślenia, charakteryzuje się zmiennym ukształtowaniem terenu, a dodatkowo ma być pomysłowy, to praca nad nim może potrwać nawet kilka miesięcy.

Okres zimowy dla branży ogrodniczej i branży architektury krajobrazu jest tzw. 'okresem martwym', ale dla architektów krajobrazu jest to najlepszy czas na projektowanie. Projektanci są wówczas wypoczęci, mają głowę pełną pomysłów i aż oczekują na zajęcie się terenami trudnymi, które wymagają przemyślenia. Warto zatem ten czas wykorzystać i zgłosić się do nich własnie w tym okresie.

Kiedy architekt przygotuje projekt przez zimę, to już w pierwszych tygodniach wiosny można zacząć realizacje ogrodu i latem cieszyć się gotową przestrzenią. Przez zimę można także umówić termin rozpoczęcia prac z wykonawcą, gdyż w okresie późniejszym będzie to coraz trudniejsze. Wykonawca zdąży już się w międzyczasie podjąć innych prac, a wówczas rozpoczęcie realizacji ogrodu przesunie się w czasie.

pracownia nowoczesności
Zatem już teraz zapraszamy do kontaktu z Nami w okresie jesiennym i zimowym. Przypominamy, że działamy na terenie całej Polski, więc dojedziemy na miejsce lub wykonamy projekt poprzez drogę elektroniczną. Wszystkie kwestie współpracy wspólnie uzgodnimy.
Zapraszamy na Naszą stronę internetową klikając w zdjęcie powyżej, w celu zapoznania się z przykładowymi realizacjami i ofertą współpracy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?