15.11.2014

Nowoczesne elewacje - urok naturalności

Monotonia budynków w Polsce powoli zmienia swoje oblicze. Rażące kolorystycznie elewacje zastępowane są kolorami bardziej stonowanymi, pastelowymi, a inwestorzy coraz częściej myślą o elewacji spójnej z późniejszym ogrodem. Jest to bardzo słuszne podejście, gdyż elewacja budynku i kompozycja ogrodowa tworzą jeden obraz i kiedy budynek jest na tyle dominujący kolorystycznie, że przytłacza całe otoczenie, wówczas ogród przy nim gaśnie, a dobór aranżacji otoczenia do elewacji budynku jest strasznie utrudniony.

Popularne stały się obecnie oklejane elewacje bardziej dekoracyjnymi materiałami - imitującymi określony wzór płytami, drewnem i kamieniem. W tym ostatnim przypadku stosuje się najczęściej kamienie formatowane - gotowe płytki kamienne. Naszym zdaniem jednak, ciekawsze w nowoczesnych założeniach są elewacje z kamienia o nieregularnych kształtach. Taka elewacja może powstać poprzez całkowite wymurowanie budynku lub być wymurowana jako elewacja lub oklejona.

A jak z Waszymi elewacjami? Tworzycie je spójnie z otoczeniem? 

Macie odwagę aby były na tyle ciekawe jak te poniżej? 

1 komentarz:

  1. Ja jestem właśnie przed budową domu i nie mam pojęcia jakie szalunki wybrać. Jesteś w stanie coś mi polecić, właśnie w tej kwestii?

    OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?