12.05.2015

nowoczesny ogród z naturalnych materiałów - kamień, drewno, rośliny

W polskich terenach zieleni i ogrodach nowoczesnych, względem tego co oferuje Nam rynek, często stosowane są rozwiązania z betonu - nawierzchnie, ściany ozdobne, donice, murki. 
Powtarzalność tych samych produktów powoduje, że wszystkie przestrzenie stają się do siebie podobne i zamiast indywidualności, charakteryzują się powielaniem tych samych układów i rozwiązań.
Wielokrotnie prezentujemy rozwiązania i nakłaniamy do większego rozmachu w zastosowaniu materiałów do nowoczesnych terenów. Najciekawsze są te prosto z natury - kamień, drewno, rośliny, bo każdy z Nich jest niepowtarzalny - rodzajów kamieni jest mnóstwo - poczynając od ich kolorystyki, po sposób łupania, drewno charakteryzuje się różnym układem słoi lub możliwością obróbki, a wyszukane rośliny są tą kropką nad "i" która scala wszystkie elementy budowlane.
Takie przestrzenie się wyróżniają, a spełniają dokładnie te same zadania i funkcje co przestrzenie betonowe, monotonne i jednakowe w wyrazie.

My uwielbiamy inne rozwiązania, a Wy? :)

1 komentarz:

  1. Dość nowoczesny ogród. Niedawno pobudowaliśmy się i ogrodziliśmy. Teraz czas na zaaranżowanie ogrodu. Już nie mogę się doczekać ;)

    OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?