19.05.2015

trendy w ogrodach na rok 2015 - "ECO LUXE - EKOLOGICZNE OGRODY O LUKSUSOWEJ NUCIE"

W poprzednim poście mówiliśmy o zmianie tendencji czarno - białych ogrodów nowoczesnych na bardziej otwarte i wyszukane rozwiązania. Trendem na ten rok jest ECO LUXE, czyli ekologiczne i luksusowe rozwiązania.

Przedstawiamy zatem trendy kolorystyczne na ten rok, aby nieco zachęcić do odmiany w nowoczesnych ogrodach nowoczesnych i przełamać monochromatyczne rozwiązania, których jest coraz więcej.
Pamiętajmy, że świat nie jest czarno - biały i warto dodawać w Naszych przestrzeniach kolorów, które nie dość że cieszą oczy to jednocześnie wpływają na Nasze  codzienne nastroje a w dodatku są to elementy naturalne.
Mimo tego, że trendy się również zmieniają to paletę kolorów mamy bogatą, niech trend czarno - białych ogrodów nie przysłoni nam innych możliwości. 

Na ten rok, kolorem dominującym w tym roku jest kolor marsala. Osobiście uwielbiamy odcienie tej barwy, ponieważ jest elegancka, klasyczna i zwraca uwagę.

Poniżej przedstawiamy kilka materiałów i elementów, które mogą współgrać z trendową barwą na ten rok. Przedstawiamy również faktury i formy jakimi można odbiec od powtarzalnych i znanych Nam z polskiego rynku rozwiązań. W obecnych trendach liczy się dobór naturalnych materiałów, wykonywanie DIY w ogrodzie, łączenia wody, stali, kamienia i drewna, dobór roślin o pokrewnych kolorystykach, a przede wszystkim żeby ekologiczne rozwiazanai były na pierwszym miejscu.

Kilka propozycji do nowych trendów ogrodowych  ECO LUXE poniżej. Zapraszamy.1. Płytki i płyty (nawierzchnie) w różnych formach, przede wszystkim wielokątnych.
Wyszukane, lecz eleganckie wzory.

Źródło

2. Naturalne materiały, jak kamień - wapień, piaskowiec, marmur

Źródło

Katowicka Biblioteka w indyjskim piaskowcu - fragment Źródło


3. Rośliny w odcieniach marsala


4. Miedź w ogrodzie


1 komentarz:

CO O TYM SĄDZISZ?