09.08.2015

rozwój i świadomość - ogród yin i yang - nowoczesny ogród harmonii

Czy nowoczesne ogrody muszą być zawsze w prostokątnej lub geometrycznej formie?
Czy ogrody tarasowe mogą się wyróżniać innowacyjnością?
Czy kamień w ogrodzie może mieć nowoczesny styl?

Oto jeden z ogrodów, którego głównym tematem był symbol "yin i yang", czyli inaczej "rozwój i świadomość".
Jest to przykład ogrodu, do którego idealnie komponuje się zdane, że "do odważnych świat należy", wystarczy patrzeć na przestrzenie inaczej i nie traktować ich jak płaskiego terenu do zagospodarowania. 

Poziomy i różnice terenowe? To jest to co uwielbiamy najbardziej :) 
W każdym terenie, nawet tym najprostszym można uzyskać takie cuda. 
Oto ogród który stał się w ostatnim czasie Naszym ulubieńcem, właśnie ze względu na różnice poziomów, które tak płynnie się przenikają :) A że jeszcze w tym rozwiązaniu dominuje kamień i naturalne materiały - które są niepowtarzalne i innowacyjne, i cały ogród jest wpisany w harmonię zasad feng shui, to tym bardziej Nas urzekł świadomością przesłania i funkcjonalności.
Zachęcamy do oglądania :)4 komentarze:

 1. Moim marzeniem jest jest ogród zimowy. Nie dość, że pięknie wygląda to w dodatku można w nim wypocząć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewelina Ryczek18 maja 2019 11:26

  Przepiękny ogród na prawdę zapiera dech w piersiach. Ewidentnie w moim stylu. My dopiero zaczynamy budować nasz ogród. Zdecydowaliśmy się na to, by używać tylko profesjonalnych produktów ogrodniczych np. nawozy, trawy itd kupujemy na substral.pl natomiast same rośliny kupujemy od lokalnego ogrodnika z wieloletnim doświadczeniem. Facet ma tak szczęśliwą rękę do roślin, że każdy kwiat, który od niego kupiłam przyjął się bez problemu. Mam nadzieję, że do jeszcze w tym sezonie nasz ogród będzie wyglądał pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie to wygląda :D Bardzo oryginalny pomysł. Ja w moim ogrodzie również rozpoczęłam pracę na taką kwiecistą wysepką. Geoborder ogrodowy wyznaczy mi równą linię okręgu. Dziki temu dużo łatwiej będzie mi zachować całą formę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie harmonijne i proste ogrody, z płytami granitowymi, murami, klimatycznym oświetleniem i dokładnie przemyślanymi detalami. Świetny efekt.

  OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?