25.09.2015

nietypowe konstrukcje budowlane do terenów zieleni i ogrodów - z cegły

W Polsce mamy tendencje do wyszukiwania nowych produktów, kierowania się w stronę nowo wytworzonych surowców, zamiast do wytwarzania nowych umiejętności w Nas samych. 
Nowoczesność to nie tylko nowe produkty, to także nowoczesne spojrzenie na sprawdzone, popularne przez wieki materiały. Pracownia Nowoczesności uważa i kieruje się tym, że to w nich tkwi klucz do nowoczesności, która w połączeniu z nowoczesnymi produktami pozwala tworzyć zdumiewające rozwiązania. Poniżej przedstawiamy jak piękne, nowoczesne i nietypowe konstrukcje w nowoczesnych założeniach, można wykonać z cegły - czy poprzez jej wymurowanie czy oklejenie.
Ubolewamy, że polscy wykonawcy chcą tworzyć lekko, łatwo i przyjemnie, a nie twórczo i z wyzwaniami. Później przez to jedynie pozostaje Nam podziwiać umiejętności innych krajów, ich rozmach i możliwości, chociaż sami mamy dokładnie taki sam potencjał. Jedyne co różni wykonawców polskich od zagranicznych to chęć poszerzania umiejętności, chęć wytworzenia własnego stylu, własnej innowacyjności. Powstają budynki o prostych formach i modułowych konstrukcjach, różniące się przede wszystkim szczegółami elewacyjnymi. Mało kiedy budynek zaczyna przybierać inne formy, które najpierw wszyscy krytykują, a po dokończeniu chwalą. Tak naprawdę tylko inność zachwyca i to ona nadaje sens życiu. 

Czy zatem któryś z Polskich wykonawców podjąłby się takiego wyzwania?
Jeżeli jesteś takim wykonawcą dla którego nie ma słowa "nie da się", "nie możliwe", "to jest bez sensu", "kto to wymyślił" (dziedzina może być dowolna) to chętnie Cię poznamy i zapraszamy do kontaktu, bo dla Nas tez nie ma rzeczy niemożliwych :) 

Źródło
Źródło
Źródło
Więcej zdjęć tejże realizacji i inne pomysły na obróbkę cegłą można zobaczyć na stronie archdaily tutaj

2 komentarze:

  1. Prowadzę firmę budowlaną i nie wyobrażam sobie działań bez specjalistycznych maszyn budowlanych. Ostatnio zakupiłem gąsienicowe koparki CASE i to była bardzo dobra inwestycja ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie <3, chociaż wiem z doświadczenia, że musiało to być czasochłonne i pewnie nie tanie. Zwykle takie obiekty znajdują się w parkach obok jezior, przez co wiele miast nie chce zbyt ingerować w przestrzeń. Szkoda, bo wystarczy wynajem szalunków do odgrodzenia wykopów, trochę wyobraźni i dobrych chęci, żeby powstało coś wyjątkowego. To doskonały na to przykład :)

    OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?