29.11.2015

beton architektoniczny w ogrodzie? Inny sposób na betonowy efekt

W nowoczesnych założeniach często pojawiają się elementy z betonu architektonicznego. Koszt ich wykonania jest niekiedy dość znaczący, tym bardziej jeżeli powierzchnia realizacji jest duża, murki są wysokie, a beton architektoniczny ma być ścianą muru oporowego.

A co jeżeli już ustawiliśmy murek albo ogrodzenie z bloczka betonowego i chcielibyśmy, aby jego fasada miała gładką powierzchnie przypominającą beton architektoniczny?
Nic straconego!


Idealnym rozwiązaniem do tego typu rozwiązań jest tynk o fakturze betonu architektonicznego firmy Ceresit z kolekcji Visage. Tynk a takowej fakturze jest w trzech odcieniach kolorystycznych do wyboru i mimo, że jest dość trudno dostępny, to można zamówić go w jednym ze sklepów budowlanych i na pewno sprowadzą go na czas. Cenowo jest droższy od tradycyjnych tynków, ale efekt betonu można wykonać we własnym zakresie wprowadzając mniejsze lub większe odbicia przypominające efekt po ściągnięciu szalunków po wylaniu. Efekt można wykonać za pomocą pacy, zrobić kreski, linie a także za pomocą okrągłego przedmiotu nadać odbicia charakterystyczne dla łączenia szalunków, które często pojawiają się na surowym betonie architektonicznym. Kolekcja Visage ma jeszcze inne rodzaje tynków dekoracyjnych, które warto wypróbować. Wszystkie mają gładką fakturę, więc można uzyskać z Nich bardzo ciekawy efekt wizualny.


Zachęcamy do wypróbowania. W tym roku, na jednym z realizowanych przez Nas ogrodów, uzyskaliśmy nim takowy efekt, który zamieszamy na zdjęciach. Mimo że łatwo nie było, tym bardziej, że ściana z bloczka nie była Naszego autorstwa i musieliśmy dostosować się do nierówności ściany i uzyskać oczekiwany efekt. Wspólnymi siłami udało Nam się jednak pokryć nierówności ściany i uzyskać efekt betonu.

Spróbujcie także u siebie – tynk z tej kolekcji to naszym zdaniem strzał w dziesiątkę! Szkoda, że jeszcze tak mało popularny!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?