28.12.2015

Podsumowanie roku 2015


Jak co roku warto podsumować pracę i wydarzenia, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na funkcjonowanie Naszej firmy. Część firm może się również z Nimi utożsamić, mając podobne doświadczenia na swoim koncie, więc dla Nich również jest ten post. Post jest również dla tych wszystkich, którzy w tym roku mieli z Nami kontakt, bo właśnie w Nim są zarówno podziękowania jak i różne sugestie odbioru rzeczywistości z Naszej strony.
Dziękujemy wszystkim klientom i partnerom biznesowym, którzy w tym roku Nas wpierali i  z którymi bardzo miło Nam się współpracowało, którzy dodawali Nam energii i pozwalali się rozwijać i móc wykazać się swoimi umiejętnościami i wieloletnim doświadczeniem, ale także tym którzy oczekiwali od Nas niemożliwego, bądź zachowywali się w stosunku do Nas  nieuczciwie lub zadaniowo, bo dzięki Nim kształtujemy Nasze podejście do zawodu, wprowadzamy wiele konkretnych i nienaruszalnych zmian w Naszej firmie. Zmiany mają także uzmysłowić stałym i potencjalnym klientom, że architekt krajobrazu ma sporo do powiedzenia i warto go szanować, bo przy późniejszych pracach robionych przeciwko niemu - wszystkie problemy wychodzą i to tylko kwestia czasu kiedy potrzebny będzie 'ratunek'.

Dziękujemy również osobom, które tworzyły w tym roku z Nami te najtrudniejsze tematy, osobom które dawały z siebie wszystko, poświęcały swój czas, chciały się uczyć i wyróżniały się zaangażowaniem, na których Pracownia mogła liczyć w każdej nawet najbardziej zaskakującej sytuacji, i dzięki którym wiele spraw w tym roku odniosło sukces. Dziękujemy, że tworzyliście z Nami tak ciekawe przestrzenie i aranżacje, i możecie być z Nich dumni razem z Nami. Ale dziękujemy także tym, na których się zawiedliśmy, bo przynajmniej wiemy czego tolerować w przyszłości nie możemy i nie będziemy. Tylko na tym tracimy i wprowadza to niepotrzebne stresujące sytuacje, które odbierają Nam motywację i dobrą pozytywną energię do działania. Skoro komuś nie zależało na tym, abyśmy byli zadowoleni ze współpracy, to dlaczego Nam ma na tym dalej zależeć aby 'zadowalać' drugą stronę, bez doceniania Naszego wysiłku, zaangażowania, starań i inwestowania swojego cennego czasu i pieniędzy w takową współprace? Dla Nas współpraca to wysiłek i zaangażowanie obu stron i dążenie do wspólnych celów, z korzyścią i zadowoleniem obustronnym, a jeżeli ktoś uważa, że coś ugra Naszym kosztem tylko zyskując na swoją korzyść – nie ma po co szukać z Nami współpracy. Jeżeli chce wyciągnąć od Nas informacje, które pozwolą mu zarobić, Naszym kosztem, to Nasze drogi nigdy nie będą spójne.

Podsumowując ten rok, był to jeden z najcięższych do tej pory lat, które na szczęście zostały przyćmione i wynagrodzone kilkoma bardzo wartościowymi dla Nas wyróżnieniami. Dni były dla Nas za krótkie, przez ponad siedem miesięcy chodziliśmy już na ‘doładowywanych’ życiowych bateriach,  ale daliśmy wspólnie radę. 

A czym możemy się w tym roku pochwalić? 

Oto lista najważniejszych dla Nas wydarzeń z tego roku:
- wygrany konkurs projektowy Inspiracje – Aranżacje, na aranżacje stoiska na targach Gardenia w Poznaniu, wraz z pięcioma innymi firmami z całego kraju.
- wywiad z Mają Popielarską i wystąpienie w jednym z odcinków programu „Maja w ogrodzie”
- Otwarcie realizacji projektu wykonanego przez Pracownię – Bałtyckiego Parku Miniatur w Międzyzdrojach
- wyróżnienie realizacji ogrodów i indywidualna sesja fotograficzna na kilku z nich
- zostanie ambasadorem marki nawozów Happy Garden, który serdecznie polecamy
- Anna Ryplewska jako juror w ogólnopolskim konkursie Dobry Design 2015
- udział w szczecińskim dużym wydarzeniu – konferencji Insiration Day Show
- udział w wielu szkoleniach branżowych i około branżowych, które równie mocno na Nas wpłynęły
- udział w kilku ogólnopolskich konkursach
- realizacje kilku dużych terenów, na bazie wykonanych przez Nas  projektów
- wykonanie kilku bardzo urozmaiconych i rozwijających projektów, niektórych udostępnionych publicznie i przedstawionych w prasie.

Niepowodzeń nie będziemy opisywać, bo było ich w tym roku naprawdę dużo, ale może w przyszłości uznamy je za korzystne, bo jednak wszystkie trudne doświadczenia z tego roku bardzo dużo w Nas zmieniły i wzmocniły Nas jak nigdy przedtem. A jak to się mówi – co Nas nie zabije to Nas wzmocni, więc głowa do góry i do przodu, mamy jeszcze dużo wyzwań przed sobą i liczymy, że życzliwe Nam osoby będą Nas w nich wspierać i Nam dopingować, umożliwią Nam rozwijanie się (bez celowego podcinania skrzydeł), i właśnie im życzymy samych udanych dni i sukcesów w kolejnym Nowym Roku, a wszystkim innym - mądrości i zmiany własnego życia, a nie chęci zmieniania Naszego. My wiemy do czego dążmy, 'powinności' i 'manipulacje' zalecamy kierować do kogoś innego. I tak jak na powyższym zdjęciu - wspinamy się dalej mimo przeciwności, w naszym własnym życiowym kierunku!

Już nie możemy się doczekać kiedy rok 2015 uznamy za zamknięty. Jeszcze tylko 4 dni!
a jak u Was z podsumowaniami? wszystko przeanalizowane?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?