24.01.2016

Nowoczesne przestrzenie - trawy ozdobne pożądane w krajobrazie

Lubimy przemierzać wiele miejskich przestrzeni. Dużo terenów nie różni się jednak od siebie zbyt znacząco. Czasami mamy nawet wrażenie, że jest to powielanie tych samych schematów zagospodarowania, a wypadałoby aby każdy teren był dobrany indywidualnie – do zabudowy, warunków, otoczenia, stylu przestrzeni. Tylko wtedy można dostrzec wartościowość otoczenia i poznać wyobraźnie architekta krajobrazu. Pozostałe tereny są niestety nijakie, a wręcz mało rozwojowe jak na możliwości obecnych czasów. Takie standardowe rozwiązania mogliśmy spotkać obecnie, 5, 10 a nawet 15 lat temu. Obecnie jednak chciałoby się zobaczyć rozwiązania bardziej innowacyjne, łączące w sobie wiele funkcji i nietypowych materiałów, nawet takich, które tworzone byłyby tylko pod tą konkretną przestrzeń.


Dlatego tylko inne rozwiązania wzbudzają zainteresowanie. Takim przykładem są skwery z trawami ozdobnymi. Uwielbiamy tworzyć kompozycję z traw, bo jest ich tak dużo do wyboru, że zestawienia można zmieniać na wszelkie możliwe sposoby, można je łączyć z innymi roślinami, nadawać różne kształty rabat, różne funkcje.

Trawy świetnie się prezentują nie tylko w lecie, ale także i w zimie. Wzbudzają zainteresowanie, mimo tego, że kłosy się już pokładają, a kolor traw staje się jasnożółta, złocista. Delikatność i zwiewność takiej przestrzeni aż zachęca do wypoczynku, mimo że sąsiaduje z ruchliwymi ulicami.


Sami zobaczcie jak się prezentuje przy nowoczesnym budynku – prawda że świetne kontrasty i jaka identyczna linia źdźbeł trawy i elewacji? Obrazy tylko do współczesnego malowania J


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?