19.02.2016

cegła - połączenie historii z nowoczesnością

Cegła, klinkier, płytka klinkierowa, bruk klinkierowy - materiały stosowane od lat, a ciągle prezentują się dobrze.
Co jest w Nich takiego wyjątkowego?
Może kolor (chociaż obecnie jest ich do wyboru wiele), może łatwość obróbki, łatwość wykorzystania, możliwości aranżacyjne, trwałość. A może też elegancka forma, która zawsze wygląda spójnie, mimo różnorodnych przebarwień, którymi się odznacza?

Naprawdę lubimy cegłę, podobnie jak kamień i drewno. Wszystkie te materiały są bardzo plastyczne, dają ogrom możliwości i obróbki i za każdym razem można stworzyć własną, niepowtarzalną aranżacje, która nigdy nie będzie do odtworzenia w drugim, idealnie odwzorowanym rozwiązaniu.
Formę, kształt, może jeszcze da się uzyskać, aby były do siebie podobne, ale już kolor, albo obróbka danego elementu - tu niestety nie ma na co liczyć.
Kamień zawsze obłupie się lub przytnie inaczej, drewno będzie miało inny rodzaj ułożenia słoi, inne jest w obróbce rdzenia, bieli, w cegle w innych miejscach odkładają się pęcherzyki powietrza, mają różną barwę i przebarwienia.

Dlatego wyjątkowość tych materiałów naprawdę jest widoczna, a zastosowanie ich w nowoczesnych, nietypowych rozwiązaniach to zarówno wyczyn, sztuka, jak i pełna kreatywność.
Na zdjęciach prezentujemy cegłę w rożnym wydaniu i kontraście pomiędzy - nowym a starym, nowoczesnością a historią.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?