13.02.2016

Elewacja – zmienia wygląd krajobrazu

Wielokrotnie w Naszej pracowni zajmowaliśmy się zaprojektowaniem elewacji budynków.

Dlaczego architekt krajobrazu projektuje również elewacje? 

Przede wszystkim dlatego, że elewacje to też część zewnętrznego krajobrazu i ma istotny wpływ na odbiór i dopasowanie otoczenia.

Dzisiaj nie będziemy opisywać jakie elewacje przyjmują się najbardziej oraz co warto na elewacje zastosować, aby wyglądały oryginalnie i elegancko, bo wszystko zależy od bryły budynku.
Raczej dzisiaj chcemy pokazać jak elewacje wpływają na otoczenie i na Nas.
Chcemy zobrazować, że kolorowe elewacje, które tak często są krytykowane, nie we wszystkich przypadkach wyglądają źle, a wręcz przeciwnie, mogą dodać trochę wyrazu i siły wśród innych zabudowań. 
Oczywiście nie każdy budynek (szczególnie o funkcjach mieszkalnych wielorodzinnych) może wyglądać w nietypowy sposób, bo nie będzie to ani korzystne dla niego, ani dla Nas - odbiorców, ale budynki użyteczności publicznej - czemu nie?

Oto kilka elewacji, które wyróżniają się wśród innych,na przykładzie Złotych Tarasów w Warszawie i biurowców, a przez to również zostają w pamięci.

1 komentarz:

  1. A co myślicie o elewacji domu w stylu rustykalnym, a dokładnie mam tutaj na myśli o klinkier, czyli te tak małe cegiełki klinkierowe. Jak dla mnie niesamowicie to wygląda i na pewno się na to skuszę ;)

    OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?