04.02.2016

Profesjonalizm - nadużywane współczesne słowo bez znaczeniaJak to jest, że w obecnym świecie wszyscy chcą być profesjonalistami, wszyscy się takimi nazywają, wszyscy chcą być lepsi od najlepszych, a nawet jak nie są to i tak uważają się za profesjonalistów.
To słowo tak często słyszymy, że już jest tak mało wartościowe i praktycznie nic nie znaczy.

Każdy przekonuje ofertami, jaką to stworzy "profesjonalną" ofertę – wystarczy odebrać w ciągu dnia 20 telefonów firm pozycjonujących strony internetowe bądź świadczących reklamę na różnych portalach, aby nasłuchać się przesytu słowa "profesjonalny" i zobaczyć ile ono znaczy.
Profesjonalna firma, profesjonalna oferta, profesjonalny produkt, profesjonalna usługa, profesjonalna wypowiedź, profesjonalna kreacja, profesjonalna twarz, profesjonalne zdjęcie, profesjonalny zawód, profesjonalne wykończenie, wszystko takie profesjonalne, a stale podobne i jednakowe - nic na miarę innowacji.
Słuchając przez cały rok o tych wszystkich profesjonalnych osobach, dochodzimy do wniosku, że nie chcemy być profesjonalni, bo to słowo które określa w obecnych czasach każdego, określa przeciętność, więc nie bardzo jest się czym chwalić w tej kwestii.
Zwracamy również uwagę, że im ktoś bardziej mówi i przekonuje jak to wszystko robi profesjonalnie, to chyba tak w rzeczywistości nie jest, bo każdy człowiek popełnia błędy, szczególnie jak coś w życiu robi i do czegoś dąży, a nie biernie przygląda się życiu. Osoba, która jest wielka nie musi krzyczeć wszystkim na około jaka to ona jest profesjonalna – bo po prostu jest!


Profesjonalizm powinien wyróżniać daną osobę na obszarze całego kraju, świata, powinien mówić o osobach, które osiągnęły szczyty szczytów, na miarę Steve'a Jobsa, Alberta Einsteina, Bill'a Gates'a, czy podobnych wielkością do Nich.

Nikt kto im nie dorównał nie jest profesjonalistą, tylko po prostu wykonuje swój zawód jak najlepiej potrafi i stara się to robić dobrze, nie szkodzą przy tym innym. Jeżeli ktoś robi karierę na plecach innych i nazywa się profesjonalistą - to co to za profesjonalizm?

Są niestety ludzie, którzy jak chcą zaatakować, to zawsze uderzają słowami w „brak profesjonalizmu” - czyli w co? 
Zawsze Nas to śmieszy, bo skoro w obecnych czasach wszyscy są profesjonalistami, to zarzucenie braku profesjonalizmu to spore wyróżnienie, bo przynajmniej wiemy, że nie robimy wszystkiego jak cała reszta populacji, która coś musi, coś powinna, musi być profesjonalna żeby podnieść swoją wartość, lub musi to robić bo społeczność tak narzuca, a jak będzie "profesjonalna" jak wszyscy to wtedy wszyscy będą ją lubić J .


A dla Nas wartość sama w sobie to nie slogany powtarzane przez tłumy i bycie jednakowym, a właśnie całkowite wyróżnienie się i oderwanie od nich. Bycie innym jest trudniejsze, ale przynajmniej daje znacznie więcej satysfakcji z własnego życia, bo żyjemy na tym pięknym świecie przede wszystkim dla siebie, a nie dla innych i nikt nie ma prawa podwyższać czy obniżać Naszej wartości „modnym trendem słownym”.

Profesjonalistom życzymy braku profesjonalizmu – będzie Wam się żyło przyjemniej J

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?