09.03.2016

ogród na skarpie, ogród tarasowy, teren z różnicą wysokości - dlaczego wymaga wkładu doświadczonego architekta krajobrazu?

Działki na skarpie, domy o nietypowym rozwiązaniu na urozmaiconym ukształtowaniu terenu oraz ogrody tarasowe, to wyzwanie nie tylko dla inwestorów, ale także dla projektantów i wykonawców.

ogród na skarpie
ogród na skarpie
Wymagają bowiem często większych inwestycji niż tereny o jednolitej wysokości, a także istotnych przemyśleń dotyczących przepisów związanych z ukształtowaniem skarp i rozwiązań budowlanych jakie na terenie można zastosować.

Do tego funkcjonalność terenu, aby można było z niego korzystać, forma wizualna - aby dobrze się prezentował, oraz zaaranżowanie terenu z uwzględnieniem tematów problematycznych, jak podmuchy wiatru, inne warunki atmosferyczne na różnych poziomach (tak się czasami zdarza), i wiele, wiele innych tematów, jakie trzeba przewidzieć na etapie projektowym.

Dlaczego zatem do takiego rozwiązania potrzebna jest wiedza i doświadczenie architekta krajobrazu, który ma na swoim koncie tematy z zakresu ogrodów czy terenów zaprojektowanych na skarpach?

ogród tarasowy
ogród na skarpie, ogród na pochyłym terenie
Dlatego, że nie każdy wie z czym to się wiąże, nie każdy się takich tematów podejmie, i nie każdy będzie chciał je zrealizować.

Pracownia Aranżacja specjalizuje się w terenach trudnych i mocno ukształtowanych. Takie tereny są bowiem bardziej wymagające, ale ich realizacja daje ogromną satysfakcje i piorunujące efekty końcowe. Ponadto, mimo że inwestycja może przedłużyć się w czasie, bo często wymaga etapowego prowadzenia prac, to warto w nią zainwestować raz a porządnie, dlatego że skarpy lubią się buntować i mogą nie raz zepsuć humor - nie jeden inwestor może znać ten problem.

Zatem i w tym sezonie zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają tereny o różnym układzie.
Zaprojektujemy, zrealizujemy, doradzimy - co, gdzie, jak i po co należy wykonać, aby nie mieć z takim terenem problemów w przyszłości. 
Nasz email: biuro@pracownia-aranzacja.pl  / pracownia-aranzacja@gmail.com
oraz telefon: 606 888 807

ogród tarasowy
ogród na skarpie, ogród tarasowy, trudny teren
ogród tarasowy
ogród tarasowy, ogród na skarpie, ogród nowoczesny

1 komentarz:

  1. Takie ogrody na skarpie czy tez na dachu to genialna sprawa. chciałabym taki mieć, ale domyślam się, że nie jest to tanie przedsięwzięcie ;/

    OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?