23.04.2016

Pocket park - Park kieszonkowy - czym jest? dlaczego warto go założyć?

Pocket park - park kieszonkowy, to małe przestrzenie parkowe w otoczeniu miejskim, które tworzą mini enklawę parkową. Zielone podwórka są poniekąd alternatywą do Parków kieszonkowych, jednak przeważnie mają znacznie mniejszy rozmach i możliwości, ze względu na to, że są finansowane przez wspólnoty mieszkaniowe określonych kamienic czy zabudowań miejskich.

Źródło
Parki kieszonkowe, za granicami, są inwestycjami miejskimi, dzięki czemu możemy zobaczyć z jaką pomysłowością i rozmachem są budowane. 
Dzisiaj chcemy pokazać kilka ciekawych rozwiązań wartych uwagi, które można odnieść również do własnych osobistych przestrzeni, o niewielkich powierzchniach do zagospodarowania.
Pomysły są idealne i takie jak lubimy najbardziej - wymagające twórczego spojrzenia i otwartości na realizację. :)

Źródło

Zaaranżowanie otoczenia z wodospadami, które są całkowitym przeniesieniem natury do tak niewielkiej przestrzeni, robi ogromne wrażenie wizualne
Źródło
Aranżacja przestrzeni kawiarnianej, dodatkowe miejsca do siedzenia, duże, wysokie drzewa, powodują, że człowiek czuje się jak w parku, mimo że znajduje się w otoczeniu wysokiej zabudowy i jest ograniczony z wielu stron różnego rodzaju zabudowaniami.

Mamy nadzieję, że parki kieszonkowe będą stawały się coraz popularniejsze w Polskich miastach i wniosą trochę innowacyjności do miejskich założeń.

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?