04.04.2016

posiłek w otoczeniu zieleni - zieleń we wnętrzu - po co i dlaczego?

Dlaczego tak ważne jest wprowadzanie zieleni do wnętrz budynków? 
Między innymi dlatego, że człowiek wśród przyrody i zieleni szybciej się relaksuje i nabiera energii. 
Najlepszym na to dowodem jest ciepła, słoneczna wiosenna pogoda, kiedy wszyscy tłumnie wychodzą z domów, aby skorzystać z uroków pogody.
Ważne zatem, aby zieleń we wnętrzu również była taką odskocznią od zwykłych, ciemnych, zacienionych pomieszczeń i aby ta zieleń wkraczała z coraz to większym rozmachem do Naszego domowego, biznesowego czy miejskiego otoczenia.

Przykładów rozwiązań zieleni we wnętrzach można wymieniać dużo - od zielonych ścian, zielonych obrazów, roślin w donicach, po ogrody zimowe czy oszkloną, centralną część domu, która tworzy zielone serce budynku.

Dzisiaj przedstawiamy rozwiązanie zaaranżowania publicznej przestrzeni, w której codziennie setki osób spożywają posiłki.

Duża ilość wpadającego do pomieszczenia naturalnego światła dziennego oraz zieleń w donicach, w których posadzone są małe drzewka, powodują, że przyjemnie się w tym miejscu spożywa posiłki oraz wypoczywa. Nie czuć zapachu unoszącego się jedzenia, gdyż zieleń wchłania i oddziela od siebie poszczególne alejki stolików, a ponadto wycisza otoczenie i hałas sąsiednich miejsc. 
Zaaranżowanie pomieszczenia w barwach zieleni i błękitu, tym bardziej uspokaja i wpływa na pełne zrelaksowanie. Po posiłku nie ma się ochoty szybko wstać i wyjść, a wręcz przeciwnie - posiedzieć dłużej i po prostu pomyśleć, móc pobyć ze sobą.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?