24.12.2016

życzenia Bożonarodzeniowe

Dzisiaj króciutko chociaż jak zawsze z przesłaniem :)Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy:

1. WIARY, we wszystko co się Nam w życiu przydarza. W to, że nawet najgorsze chwile są ważne, aby ukształtować Nas samych, zrozumieć sens Naszej własnej, osobistej drogi życiowej. 
2. MIŁOŚCI, bo warto chociaż raz w życiu tak prawdziwie pokochać i zrozumieć sens WIELKIEJ MIŁOŚCI. Ale także miłości do wszelkich istot Nas otaczających, do pasji, do przestrzeni, do pracy, bo miłość to nie tylko relacje międzyludzkie, to także miłość do życia, która emanuje z Nas samych każdego dnia i którą obdarzamy świat dookoła. 
3. RADOŚCI, aby każdy dzień przynosił chociaż minutę uśmiechu. RADOŚCI z chwili, z naturalnych codziennych czynności, z tego, że możemy chodzić, patrzeć, słyszeć, mówić, tańczyć, śpiewać, smakować, marzyć, poznawać, doznawać. Nie jesteśmy nieśmiertelni.. cieszmy się, że to mamy. 
4. POKORY, bo bez niej tracimy szanse na poznawanie wielu nowych rzeczy, zmykamy się na nowe, zamykamy się na nieznane, zamykamy się na naukę. Im więcej pokory, tym więcej mądrości. 
5. SZACUNKU, do siebie i innych. Tak wiele osób uważa, że go ma, że szanuje drugą osobę. Stale widzimy, że w obecnym świecie szacunku nie ma wcale. Jedni rozmawiając na żywo urywają zdanie i odbierają dzwoniący telefon, a rozmówca zostaje zlekceważony. Inni widząc kogoś w stroju sportowym czy roboczym traktują go z góry, uważając że znają jego majętność, drogę życiową i cel wykonywanej pracy. Jeszcze inni zamawiają usługę, zlecenie, produkt, chociaż nie mają zamiaru za nie zapłacić, chociaż gdyby kupowali je w dużym centrum handlowym, gdzie przy kasach stoją piszczące barierki już za taką usługę czy zlecenie nie udałoby się nie zapłacić. Szanuj a będziesz szanowany, oczekujesz szacunku, to sam pokaż, że szanujesz. 

6. WYTRWAŁOŚCI, bo bez niej jest wyjątkowo trudno. Wiele sytuacji w życiu może zwalić z nóg, ale człowieka nie poznaje się po tym jak upada, ale jak wstaje. Upada zawsze przez kogoś kto mu źle życzy, źle podpowiada wybory życiowe, szkodzi zachowaniem, opiniami, lub z premedytacją oszukuje. Człowiek nigdy nie upada z własnej woli. Jeżeli upadłaś/ upadłeś, poleż tam chwile, rozglądnij się dzięki komu i wstawaj jak najszybciej - ta osoba nie jest warta Twojego cennego życia. Wytrwałości, przecież wiesz po co się urodziłaś/urodziłeś :)  
7. OGROMU SPEŁNIONYCH MARZEŃ, bo tych nigdy nie powinno brakować. MARZENIA to Nasze pozytywne życiowe kopniaki. One dopingują, motywują, energetyzują jak nic innego. Kiedy brakuje marzeń to życie jest bardzo smutne, a My przecież takiego nie chcemy. Zatem - miliona marzeń do spełnienia! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?