12.01.2017

styczeń / luty -> projektujesz - zyskujesz / pierwszy ogród

Planujesz założyć swój pierwszy ogród? Dom jest w trakcie budowy, albo już jest gotowy i czekasz do wiosny żeby zająć się ogrodem?

Pamiętaj - wiosna to już dosyć późno na planowanie jak ma wyglądać, a warto aby od początku wyglądał dobrze, zminimalizował ilość zbędnych kosztów przy późniejszym przerabianiu i uwzględnił wszystkie niezbędne elementy, które będą Ci służyć przez lata.

Styczeń się rozpoczął, a my, jak co roku nakłaniamy do współpracy właśnie w styczniu i lutym.

Dlaczego?
Dlatego, że wykonanie projektu trochę trwa.
Za chwilę mamy połowę stycznia. 

Załóżmy, że dzwonisz do Nas w przyszłym tygodniu, czyli po 15 stycznia. Spotykamy się na terenie, w tym samym, albo jeszcze kolejnym tygodniu podpisujemy umowę i rozpoczynamy pracę nad projektem pod koniec stycznia. Pierwsze etapy prac może zdążysz jeszcze zobaczyć do końca miesiąca, ale pełnej pracy po wszelkich ustaleniach na pewno jeszcze nie. Będzie to w połowie lutego. Następnie wykonanie kosztorysu realizacji i zanim się obejrzysz będzie marzec. Zamawiamy wspólnie materiały, ustalamy pierwszy wolny termin realizacji (uwaga, a pierwsze wolne są już zajęte :) ) i nawet się nie obejrzysz a będzie już maj. 
Nie zdążysz się w pełni nacieszyć ogrodem a już wyjedziesz na letni urlop. Po powrocie zastaną cię deszczowe miesiące i idąca jesień. Pierwsze pielęgnacje w ogrodzie. Zacznie padać w grudniu pierwszy śnieg, skupisz się na świętach i minie cały rok.

W tym roku nawet nie zdążysz w pełni nacieszyć się ogrodem jak rozpoczniesz jego planowanie dopiero na wiosnę czy w lecie, więc wykorzystaj na to styczeń i luty.

Styczeń i luty to idealne momenty, aby rozpocząć projekt.
Chcesz poznać cenę wykonania swojego terenu - napisz do nas tutaj wysyłając kilka zdjęć, a wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie jak nacieszyć się ogrodem w tym roku :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?