23.01.2017

wycieczka po Szczecinie

Jak co roku, w styczniu, gdzieś wyjeżdżamy. Styczeń jest bowiem miesiącem, w którym mamy chwilę aby odpocząć i przygotować energię na cały rok.
Poza tym jest też szczególny pod względem osobistego świętowania i właśnie z tego względu świętowanie zawsze odbywa się poza miejscem zamieszkania :)


W tym roku, niestety wyjazd nie doszedł do skutku, bo choroba była silniejsza. Przechodzące grypy, jedna za drugą, bardziej wpłynęła na wypoczynek leżący niż podróżujący, ale jak z przeziębieniem można negocjować, to z silną gorączką już się nie dyskutuje :)
Ale może w tym roku było to potrzebne, aby zobaczyć atuty miejsc w Szczecinie.
Może po to by przypomnieć sobie, że samo życie to podróż.
Dzisiaj przedstawiamy wycieczkę po Szczecinie. W tym roku odbędzie się ważne wydarzenie - regaty The Tall Ships Races, właśnie w Szczecinie. To taka mała namiastka przygotowania się do intensywnego chodzenia w ciągu tego wydarzenia i skorzystania z okazji, aby zwiedzić miasto otrzymujące ostatnio same ogólnoświatowe nagrody, pod względem architektury, która pojawiła się w Szczecinie ostatnich latach.


Filharmonia Szczecińska, Centrum Dialogu Przełomy, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Aleja Kwiatowa, Bulwary Szczecińskie, Łasztownia - to będą miejsca najbardziej oblegane w regatowe dni i właśnie te można zobaczyć na zdjęciach poniżej z ostatniej Wycieczki po Szczecinie.
Nie znaczy to jednak, że na tym terenie cały Szczecin się kończy, chociaż to najbardziej popularne miejsca już od wielu lat :)
Nasz spacer był znacznie dłuższy niż pokazany w tym poście, ale każde miejsce i każdą chwilę warto odczuwać po swojemu. My dzielimy zatem zwiedzanie na odcinki i będziemy w miarę możliwości dzielić się nimi co pewien czas.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?