06.04.2017

kwiecień plecień poprzeplata - ale nie Nam :)
Już prawie było lato. Prawie, bo temperatury dochodziły do 18-20 stopni celcjusza na samym początku kwietnia. Przysłowie "kwiecień plecień poprzeplata" nie bierze się jednak znikąd. Znowu temperatura spadła, zrobiło się zimno, wietrznie, pojawiły się deszcze. 
Taka pogoda jest jednak niezbędna do wzrostu roślin. Rośliny potrzebują do rozwoju wody i światła, a chłodne powietrze stymuluje i próbuje pobudzić je do wzrostu kiedy następuje naprzemiennie po sobie ciepły i zimy front.

Temperatura może się zmieniać tak szybko, że raz będziemy odczuwać gorąc, a za chwilę zimne powietrze lub odwrotnie.
Zimne poranki i wieczory świadczą o gorącym dniu i popołudniu, natomiast ciepłe poranki i wieczory o nieprzyjemnym, chłodnym dniu.

Architekt krajobrazu na początku sezonu musi być przygotowany na każdą atmosferyczną sytuacje. Ubierać się warstwowo lub przewidzieć ubrania na przebranie w ciągu dnia, jeżeli długie wizyty na terenie podczas dokonania pomiarów czy nadzorów prac mogą przemrozić człowieka do kości. Chłodnych dni nie odczuwa się kiedy mamy okazję być na zewnątrz tylko chwilę. Kilkugodzinne przebywanie na powietrzu jest już znaczące i nawet temperatura powyżej 10 stopni może być nie do zniesienia kiedy jesteśmy ubrani za cienko. Przy natłoku pracy od marca do maja takich wizyt na zewnątrz mamy mnóstwo, więc każda rzecz, która Nas ogrzeje jest na wagę złota.

W tym roku, do pomocy w ogrzaniu Nas na terenach niezawodna okazała się czapka od shipsgratis.eu  Wygodna, lekka, typowa na wiosenne i jesienne dni. Jasny kolor nadaje pozytywnego nastroju i zachęca do ubierania nawet przy dodatnich temperaturach. 
Dzięki modzie noszenia czapek także latem ten styl pozwala na wiele ciekawych stylizacji w każdy chłodniejszy dzień.
Czapki w ogóle się nie odczuwa na głowie, bo jest naprawdę lekka.
Spodobała się nawet Naszej asystentce Florce, która jak tylko przyszła paczka od razu chciała czapkę zabrać dla siebie. Taką samą można kupić TUTAJ lub wybrać inny kolor z tego samego modelu.
Paskowanie - drobne i szersze - pozwala uzyskać inny wizerunek czapki, w zależności, którą stronę uznamy za przód. Jest to bardzo wartościowa cecha produktu, że nie jest odgórnie narzucona tylna i przednia strona czapki, bo tym samym możemy nosić ja w różnoraki sposób.


Zatem ciepło się ubierajcie, aby nie dopadła Was żadna wiosenna grypa. Czapki w ruch i ciepło czekamy na lato kiedy dni są jeszcze zimne a roślinność nie przybrała jeszcze pełnych zielonych barw :)