06.04.2017

Poszukujemy głównego wykonawcy do realizacji Naszych projektów

W ostatnich latach Nasze realizacje powstawały w różnoraki sposób. Jedne były wykonywane przez wykonawce, z którym przez pewien czas współpracowaliśmy, część była zlecana innym firmom przez Naszych klientów lub firmy polecane przez Nas,  a część była wykonywana bezpośrednio przez Naszą firmę.

Wybór firmy zależał przede wszystkim od wolnego terminu, w którym każdy z Nas mógł się realizacji projektu podjąć. Jednak jakby nie patrzeć, stale koordynowaliśmy pracę na Naszych terenach, nawet wtedy, kiedy realizowała je inna firma, aby zobrazować finalny efekt Naszych projektów i ukazać jak projekt wygląda w rzeczywistej przestrzeni.


W tym roku podejmujemy decyzję, aby ponownie poszukać głównego wykonawcy Naszych projektów, tak jak to było kiedyś. 

Wykonawcę, który będzie realizował stale wszystkie Nasze projekty - od początku do końca - na podstawie umowy prowizyjnej za otrzymanie Naszych zleceń, w ostateczności umowy współpracy - chociaż po dawnych doświadczeniach ta wersja nie do końca Nam odpowiada (z Naszych doświadczeń - wykonawca żąda zlecenia uważając, że mu się należy mimo że sam go nie zdobył, nic z siebie nie daje,nie płaci prowizji, nie zorganizuje zlecenia za podobną kwotę, a nawet ostatecznie nie podziękuje za pracę i pieniądze, które dzięki Nam zarobił).

Chętnie oddamy Nasze zlecenia do realizacji, w każdym zakresie - na podstawie umowy prowizyjnej. Jeżeli oczywiście wykonawca potrafi podjąć się Naszych wyzwań projektowych, bo z doświadczenia wiemy, że nie każdy sobie z tym radził i stąd już z Nami nie pracuje :)

Poszukujemy wykonawcę, dla którego współpraca prowizyjna jest współpracą znaną i naturalną, który uznaję taką współpracę jako coś koniecznego i zrozumiałego i traktuje jako gest wdzięczności za otrzymanie gotowego zlecenia do wykonania.
Poszukujemy wykonawcy, który lubi podejmować się wyzwań, i chce pozostawić po sobie wartościowe i ciekawe rozwiązania, które później publikowane będą w prasie i na łamach stron internetowych ogólnopolskich portali, dzięki Naszej pracy w tym zakresie. 
Poszukujemy wykonawcę, który nie obraża i nie opiniuje Naszych projektów i pomysłów (co niestety większość lubi robić). Od razu mówimy, że taka współpraca również się nie uda. My nie pracujemy z ludźmi, którzy obniżają Naszą wartość przed klientami czy innymi firmami, a pracujemy z ludźmi, którzy ją cenią, dostrzegają i podkreślają, bo wiedzą, że praca z Nami jest wartościowa dla obu stron, a dbałość o Nas wiąże się z dbałością o stałe zlecenia dla Niego.
Poszukujemy wykonawcę, dla którego wspólne dobro i zyski są kwestią kluczową, a lojalność i długotrwałość współpracy jest celem do wspólnych sukcesów na lata, a nie jedynie na chwilę. 

Uwaga 1!
Wszyscy wykonawcy myślący, że na Nas zarobią lub wybiją się Naszym kosztem, traktując Nas jak zło konieczne, i atakując Nasze tematy do własnych korzyści - nie wchodzą w grę. Po pierwszej rozmowie  lub zleceniu jesteśmy w stanie to zweryfikować. Wystarczy wspólny kontakt z klientem, rozliczenie prowizji za zlecenie i podejście do realizacji Naszych projektów, abyśmy wiedzieli czy warto angażować się w dalszą współpracę. Jeżeli dana współpraca niczego nie wnosi w Naszą firmę to zlecenia od Nas nie będą dalej przekazywane, a umowę uznamy za zerwaną z jedną taką sytuacją, a swoich klientów ostrzeżemy przed niekorzystaniem z dalszych usług wykonawcy, skoro wobec Nas okazał się niesłowny i nielojalny. Będzie to bowiem podstawa do tego, że klienci również będą potraktowani źle.

Uwaga 2!
Nie ma możliwości nawiązania umowy prowizyjnej słownie. Żadne słowne ustalenia między Nami a wykonawcą nie wchodzą w grę. Takie rzeczy już przerabialiśmy i żaden wykonawca jak dotąd nie był słowny w kwestii takowych ustaleń. Dla Nas liczą się tylko współprace na podstawie umów ustalonych i zatwierdzonych z obu stron - pisemnych! Umów, w których jedna i druga strona na piśmie ustalają warunki współpracy, gdyby po kilku latach wspólnych działań jedna ze stron o tym zapomniała, to umowa jej przypomni. Takich zapominalskich już to przerabialiśmy, a że wykonawcy sami sobie w taki sposób niszczą opinie, że nie stosują się do swoich własnych ofert współpracy, to my mówimy wprost -  nie wierzmy w słowa tylko w gesty i czyny, a takim czynem jest pisemna umowa.

Uwaga 3!
Możemy również wykonywać zlecenia projektowe dla wykonawcy do współpracy po niższych cenach, ze względu na takową współpracę - na bazie którego to projektu, wykonawca będzie mógł zrealizować swoje zlecenie za dowolnie wycenioną przez siebie stawkę, z zaznaczeniem, że zobowiązuje się w zamian za prowizję zrealizować Nasze zlecenia projektowe. W grę nie wchodzi jedynie wykonywanie nisko płatnych projektów dla wykonawcy, bo jest to dla Nas niekorzystne, nieopłacalne i nieprzyszłościowe, chyba, że odgórnie ustalamy wykonanie projektów za stawki Naszej Pracowni w każdym zleceniu.
Praktycznie darmowe projekty dla innych wykonawców też już przerabialiśmy i głodowaliśmy, a oni cieszyli się z realizacji tych projektów za grube tysiące złotych - takich zachowań nie tolerujemy i takich wykonawców nie chcemy nawet widzieć na oczy. Na czyimś nieszczęściu szczęścia się nie buduje, a na Naszym już próbowało wielu.


Skąd taka decyzja o znalezieniu wykonawcy do stałej, długotrwałej współpracy?

Przede wszystkim z ilości spraw i obowiązków, którymi musimy zająć się na co dzień, a przy realizacji, nadzorowaniu i pilnowaniu Naszych własnych realizacji jest to często bardzo męczące, trudne i wymagające od Nas wręcz ekstremalnej energii życiowej. Ilość prac projektowych i redakcyjnych przy blogu i autorskich publikacjach, ilość spraw firmowych, jest na tyle duża, że realizacje w tym roku niestety nie ułatwiają Nam życia, a wręcz przeciwnie zaczęły pochłaniać zbyt dużo czasu.
Wykonawca, który skłonny będzie przystać na Nasze warunki i zacznie z Nami stałą współpracę, będzie mógł wykazać się w wielu tematach, które mamy do zaoferowania. Przykłady takich tematów może zobaczyć na blogu oraz firmowych stronach - TUTAJ i TUTAJ w już wykonanych projektach i już zrealizowanych terenach.

Wszystkich chętnych nawiązaniem współpracy prosimy TYLKO o kontakt mailowy:
pracownia-aranzacja@gmail.com 

Nie ustalamy współpracy na bazie kontaktu telefonicznego, bo jak wcześniej wspominaliśmy - są to tylko słowa :) a po za tym nie mamy tak dużej ilości czasu w ciągu dnia, aby przeprowadzać dłuższe rozmowy - a w kwestii współpracy takie rozmowy są niezbędne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?