27.07.2017

długi urlop w nowoczesnym otoczeniu - Gdynia, See Bloggers... Baltiq Plaza


Sporo czasu nic w Pracowni Nowoczesności się nie działo. Urlopy, przygotowania, wyjazdy - wszystko po to, aby móc Wam zobrazować czym się Pracownia Nowoczesności zajmowała się w ostatnim miesiącu.
W czerwcu dużo tematów było dosyć luźnych tematycznie, inspirujących, pokazujących rozwiązania zagraniczne, które pod względem nowoczesności naprawdę robią wrażenie.

Od teraz powracamy jednak do tematów opartych na polskich założeniach i przedstawiające Naszą merytoryczną wiedzę i spostrzeżenia z zakresu nowoczesności.

Ostatni weekend był dal Nas pod tym względem kluczowy. Jak oznajmialiśmy w czerwcu (można poczytać TUTAJ), w ubiegły weekend Pracownia Nowoczesności gościła na See Bloggers - największym festiwalu dla twórców internetowych w Polsce. 
Możemy powiedzieć jedno - najlepsza impreza tematyczna na jakiejkolwiek byliśmy - merytoryczna, mnóstwo się działo, pełno atrakcji, świetnej zabawy, poznania nowych marek, skorzystanie z porad, poznanie innych twórców, a także zwiedzanie Gdyni i dostrzeganie nowoczesnych detali.

O samych wrażeniach na See Bloggers jeszcze napiszemy i w najbliższym czasie będziemy do tych dwóch dni nawiązywać - wstawimy filmy na kanałach youtube i inne takie :)


Jednak chcąc podzielić się z Wami nowo odkrytymi miejscami, dzisiaj prezentujemy jedno z pierwszych miejsc nowoczesnych, które zrobiło na Nas w Gdyni wrażenie (tym bardziej, że to był pierwszy raz pracowni w tym mieście).

Miejsce znajduje się przy jednej z głównych ulic Gdyni - Apartamentowiec Baltiq Plaza.
Kompleks apartamentowców wraz z otoczeniem zaprojektowała pracownia Wolski Architekci i Pracownia Nowoczesności może powiedzieć jedno - ogromne ukłony za pomysł i dobór materiałów i dodatków. 

W założeniu jest wszystko to, co kiedyś proponowaliśmy w swoich projektach w założeniu szczecińskim - wielopoziomowe podejście do terenu, użycie kamienia - naturalnego, bardzo trwałego materiału, który udowadnia, że nadaje się i sprawdza w każdym nowoczesnym założeniu, użycie lekkości traw ozdobnych oraz brzóz wyróżniających się białą korą, a przede wszystkim nie powodujących trwałego, dużego zacienienia jak to jest w przypadku innych gatunków.
Do tego jasność terenu, wyważone detale, oszklenie, które powodują wiele odbić (naszych ukochanych akcentów, które dodają trzeciego wymiaru), prosta w formie, ale nie monotonna bryła budynku, która ze względu na swoje kształty i zielony dach na samym szczycie wręcz zapierają dech elegancją i są przemyślane w każdym calu.
To jest właśnie Nasz styl projektowania - funkcjonalny, wielopłaszczyznowy, elegancki, spójny z otoczeniem, współczesny i nowoczesny pod każdym względem. Miejsce naprawdę warte uwagi, więc kto jeszcze nie był - zachęcamy do przyglądnięcia się apartamentowcom z bliska.


Poniżej spora fotorelacja z otoczenia Baltiq Plaza, więc życzymy miłego oglądania.

Śmiało piszcie w komentarzach swoje spostrzeżenia i emocje dotyczące tego miejsca. Dzielcie się śmiało miejscami, które warto jeszcze zobaczyć w Gdyni. Następnym razem z miłą chęcią je odwiedzimy, a kolejnych postach pokażemy kolejne przestrzenie Gdyni warte uwagi, i to nie tylko będzie morze :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?