19.10.2017

skwer im. Stefana Kuryłowicza


Od lat, zajmując się zawodowo architekturą krajobrazu i nowoczesnymi założeniami fascynują Nas również obiekty architektoniczne.
W Warszawie obiektów, które Nas zachwycają jest wiele i w taki sposób, przez przypadek, pracownia dotarła na skwer jednego z najbardziej znanych w Polsce architektów - skwer im.  Stefana Kuryłowicza.

Mimo, że architekta nie ma już wśród Nas, pozostały po Nim imponujące budynki oraz znana wszystkim w Polsce i na świecie - pracownia architektoniczna.

Skwer obrazuje minimalistyczne rozwiązanie, ale pełne elegancji i pozornego przepychu, który tworzą trawy ozdobne - Miskanty w odmianach i niewysokie drzewa - Robinie akacjowe.
Do tego charakterystyczna rzeźba z wizerunkiem architekta, która jest lekka w swoim wyrazie i przesłaniu, powoduje, że skwer nie jest kolejnym miejscem z pomnikiem na środku placu otoczonym obwódką z bukszpanu czy jednorocznymi roślinami.
Czuć w założeniu rękę architektów i to właśnie ten skwer powinien być przykładem pokazania po co Nam wszystkim są architekci, architekci krajobrazu i projektanci.

Po to, aby otoczenie wpływało na Nasze emocje, dusze, zachwyt. Po to, aby tworzyć miejsca z pomysłem, o przemyślanej funkcjonalności, a nie jedynie tylko porządkować przestrzeń otoczenia.

Interesujący skwer upamiętniający architekta i podkreślający ważność architektury w świecie, w którym żyjemy.

Zachęcamy do odwiedzenia skweru.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?