03.03.2018

Fizyka w nowoczesnej odsłonie


Spacerując po Warszawie można odkryć wiele ciekawych miejsc i budynków. Ani podróżowanie komunikacją miejską ani samochodem nie pozwala odkrywać miasta w tak szczegółowy sposób jak właśnie spacer. W nowoczesnym trybie życia, gdzie poszukujemy technologii, wszystko chcemy załatwiać automatycznie  i komunikacja to nieodłączny tryb naszego życia, czasami jednak warto zatrzymać się  i zwolnić na weekendowym spacerze. Dzięki temu poznamy nie tylko miasto w którym mieszkamy, dostrzeżemy atuty nowoczesnych budynków, a jednocześnie popracujemy nad kondycją i figurą.

Dzisiaj właśnie na temat budynku uchwyconego na jednym z takowych weekendowych spacerów Pracowni.


Tym razem przedstawiamy budynek Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Banacha i ul. Ludwika Pasteura w Warszawie.
Jest to na tyle nowoczesna forma, że nie mogliśmy przejść obok niej obojętnie. Nowoczesna w każdym tego słowa znaczeniu. Odważna, twórcza forma, o zdecydowanej kolorystyce i nowoczesnej elewacji.

Nie dość, że wyróżniająca się bryła budynku przyciąga z zewnątrz, to funkcja  jaką spełnia budynek pozwala na komunikacje z nim, korzystanie wielu nowym pokoleniom, a także pozwala zachęcać do nowoczesnego spojrzenia na świat i życie.
Żałujemy, że budynki w których mieszczą się kierunki architektoniczne nie wyróżniają się tak odważną formą i nowoczesnym spojrzeniem będąc najczęściej lokowana w budynkach o historycznym zabarwieniu.
Ale kto wie, może się to jeszcze kiedyś odmieni.

Zapraszamy do oglądania zdjęć poniżej, bo budynek znajdzie się na mapie nowoczesności, którą już dla Was tworzymy.
Bądźcie z Nami na bieżąco, a zabierzemy Was na majówkę po nowoczesnych punktach Warszawy, z Naszą autorską mapą nowoczesnych miejsc.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?