14.03.2018

widoczność w nowoczesnym świecie


Jak wszyscy dobrze wiemy, współczesny świat oparty jest w ogromnej mierze na połączeniu sieciowym, czyli internecie.

Mimo ciągłego rozwoju kanałów social media i szeroko rozwijającego się darmowego dostępu do internetu (wifi) w miejscach publicznych, dużych polskich miast, niestety nie każdy może pozwolić sobie na czerpanie korzyści jakie dają możliwości internetowe.

Od lat potocznie mówi się, że „jeżeli nie ma Cię w sieci, to nie istniejesz”.

Kluczowym zatem przy tym zdaniu jest fakt, że pozycjonowanie stron, to najważniejszy czynnik i pokazanie światu, że jednak nie tylko istniejemy, ale również wyróżniamy się na tle innych.
Każda firma, każdy twórca internetowy zabiega o widoczność w sieci i dotarcie do jak największej ilości osób. Jedni chcą dotrzeć ze względu na pracę, biznes, a co za tym idzie – mierzalny zarobek, inni natomiast ze względu na popularność.

Dzisiaj poruszamy temat związany z pozycjonowaniem strony, bo nowoczesny człowiek musi myśleć perspektywicznie.

Kiedy rozpoczyna się biznes, zarówno stacjonarny jak i ten w internecie, często nie wiadomo co jest najistotniejsze. Popełnia się wiele błędów dotyczących zakupów reklamy czy dotarcia do odbiorców.
Dopiero z biegiem doświadczeń zauważa się, że najważniejsze jest pozycjonowanie strony, bo to ono powoduje, że dotrzemy z ofertą do odbiorców.

Do tej pory, na rynku polskim działa wiele firm, które działają stacjonarnie, ale nie widzą potrzeby dotarcia ze swoją ofertą do internetu. Mają na swoim koncie bogate doświadczenie i wiele wykonanych prac, ale ciężko znaleźć ich w sieci. Ich strony są porzucone same sobie, już nie wspominając o pozycjonowaniu czy regularnemu aktualizowaniu treści.


Często występuje to w branżach budowlanych i wykończeniowych. Właściciele nie widzą potrzeby, aby pokazać swoje umiejętności i pracę na większą skalę. Wykonują zlecenia z polecenia i tłumaczą powyższe działania brakiem czasu lub brakiem potrzeby pokazania swojego dorobku. Nam wydaje się jednak, że jest to związane z ogromem informacji na ten temat w internecie, oraz brakiem znalezienia odpowiedniej firmy czy osoby, która pomogłaby i wytłumaczyła sedno pojawienia się w sieci a przede wszystkim ukazała sposób jak to zrobić. Dla wielu osób, z którymi mieliśmy styczność brak wiedzy i codziennej pracy związanej z marketingiem sieciowym i pozycjonowaniem jest wielką niewiadomą. Nietypowe nazwy zrozumiałe dla programistów, informatyków i fachowców od tematów internetowych, jest wręcz czarną magią dla specjalistów w innych dziedzinach życia. Stąd też fachowa pomoc w zakresie pozycjonowania i znalezienie firmy czy osoby, która odciąży firmę z tego zadania to kluczowa kwestia.

Chcąc być jednak nowoczesną firmą wyróżniającą się na rynku warto potraktować widoczność swojej marki w sieci na poważnie. Będzie to nie tylko stopniowo budować markę w sieci, pozyskiwać nowych klientów, ale przyciągnie także nowe wartościowe zlecenia i współprace biznesowe. Wizerunek firmy i marki wzrośnie nie tylko na rynku lokalnym jak również ogólnopolskim.

Dla wszystkich, którzy poszukują pomocy w temacie pozycjonowania strony, więcej szczegółów znajdziecie tutaj.
Nie bójcie się pokazywać, bądźcie nowoczesną marką i firmą, która się rozwija i współcześnie dostosowuje się do zmieniającego się świata.

1 komentarz:

  1. Fajny wpis, bardzo zgrabnie opisujący podstawowe aspekty tego po co się pozycjonuje strony! Ze swojej strony bym jeszcze dodał, że nawet mając klientów głównie z samego polecenia to o widoczność w sieci należy zadbać, aby być wiarygodnym w oczach potencjalnych klientów. Tak samo jeśli ma się stałych odbiorców to należy to zrobić i poprawić swoją widoczność w wyszukiwarkach. No chyba, że chce się stać w miejscu i być zwykłym ... pracownikiem prawie jak na etacie ... a nie przedsiębiorcą. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?