02.03.2018

Trawy ozdobne – oznaka wiosny i lekkość w nowoczesności


Trawy ozdobne to te z roślin, na które można patrzeć godzinami. Dodają lekkości, coraz więcej osób się do nich przekonuje, a już rozpoczęty sezon związany z projektowaniem, zakładaniem i pielęgnacją ogrodów i terenów zieleni jest również początkiem wzrastania traw ozdobnych.

O tej porze roku nie uda się uzyskać idealnie wyrośniętych sztuk, bo przeważnie są one o tej porze roku przycinane na krótko, by znów pokazać swoje piękno latem, jesienią i zimą.
Dzisiaj jednak nie tyle o samych trawach jak o ich wyborze do nowoczesnych założeń.


Są to jedyne w swoim rodzaju rośliny, z którymi nie ma problemów, wyglądają imponująco o każdej porze roku, a surowe, geometryczne kształty architektury i architektury krajobrazu wygładzają wizualnie i nadają im wizerunkowej lekkości.


Przez całą zimę, na skwerze w Warszawie można było oglądać imponujące miskanty  w odmianach. Wśród nowoczesnego otoczenia na tyle mocno przyciągały wzrok zimą, ze nie można było przejść obok nich obojętnie.

Nadchodząca wiosna i szybko rozkręcający się sezon aż zachęcają do przemyśleń, gdzie można byłoby w tym roku wprowadzić trawy ozdobne do swojej przestrzeni.
Nadają się bowiem zarówno do donic, do gruntu, w tereny suche i nadwodne. A przy nowoczesnych apartamentowcach, gdzie zupełnie nie pasują żywotniki (potocznie nazywane tujami) idealnie komponują się z luksusowymi wnętrzami.

Kto zatem wprowadzi tej wiosny trawy do swojego otoczenia?Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?