30.03.2019

jak przerobić stare meble w zielony żywy przedmiot?

jak przerobić meble

Zieleń na zewnątrz czy we wnętrzu nie musi być monotonna. Wiele inwestorów, posiadając stare meble, wyrzuca je lub pali w kominku, zamiast nadać im niepowtarzalnego kształtu i wprowadzić w nie życia.
Zielone meble można wykonać z żywych roślin oraz z mchów sztucznych - w przypadku przerabiania mebli z chęcią ustawienia ich we wnętrzu. Tak jak naturalny mech poradzi sobie w naturalnym środowisku, kiedy wilgoć unosi się w powietrzu, tak utrzymanie naturalnego mchu na meblu stojącym w domu będzie już znacznie trudniejsze.

Mech porasta nawet kamienie, więc stare meble są idealną przestrzenią do ich rozwoju. Wystarczą stare gazety lub ziemia, w których zielone, płożące rośliny wypuszczą swoje korzenie, a następnie porosną materiał i drewno. Trzeba zapewnić im dużą ilość wilgoci i najlepiej nieco zacienione miejsce, a zielony mebel jeszcze w tym samym sezonie, będzie przyciągał wzrok domowników, sąsiadów i gości.

Jak dokładnie wykonać takie meble wystarczy zobaczyć w inspiracjach poniżej, ale jeżeli potrzebujecie budowy od strony technicznej, w tym pomogą Wam zagraniczne filmy opublikowane na youtube.
Czy takie rozwiązania należą do nowoczesnych? Jak najbardziej. Są inne, nietypowe, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, a ustawione przy nowoczesnym płytkim zbiorniku wodnym lub przy efektownej ścianie na ogrodzie będą przyciągać wzrok jak żaden inny przedmiot.

I czy tak trudno rozpocząć dobry projekt? Wystarczy mieć tylko stare meble i chwilę czasu. Oryginalna, nowoczesna aranżacja gwarantowana.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?