03.06.2019

Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej w Marsylii jako architektura z przekazem

Źródło
Marsylia położona jest nad Morzem Śródziemnym, w południowej Francji.

Poza faktem, że jest to dosyć znana miejscowość turystyczna, jest to także miejsce wyróżniające się wspaniałą nowoczesną architekturą, tuż przy wybrzeżu, głównym porcie i przystani jachtowej. 
Tą niezwykłą, nowoczesną architekturą jest Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej. 
Miejsce nie tyle wyróżnia się nowoczesnym założeniem, ale także wspaniałą, ażurową elewacją. 

Do tego fascynujący taras na dachu i kładka nad wodą, powodują, że tak prosta bryła budynku nabiera niezwykłego wyrazu. Zachody słońca,widok na morze, do tego szklane elementy elewacji, ścieżki i przejścia, tworzą niezwykłe doznania wizualne i estetyczne.
Mieniąca się wieczorem bryła budynku w połączeniu z promieniami słońca wygląda imponująco zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz.

Jeżeli wybieracie się w tym roku do Francji, albo nad południowe jej wybrzeże, koniecznie podjedźcie w to nowoczesne, muzealne otoczenie i poczujcie architekturę pełną wrażeń i emocji. 
Sami zobaczcie, że warto taką architekturę oglądać na żywo. Jest niezwykła i pokazuje, że każdy szczegół w trakcie projektowania i powstawania budynków (szczególnie tych współczesnych) ma kluczowe znaczenie w odbiorze.

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

1 komentarz:

  1. Niesamowity design! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Do takiego budynku idealnie pasowałyby meble industrialne. Efekt po zmroku na pewno jest ogromny.

    OdpowiedzUsuń

CO O TYM SĄDZISZ?