07.08.2020

Jewel Changi Airport w Singapurze - dzieło warte swojej innowacji

Źródło

Wiele osób kopiuje już istniejące założenia. Wiele osób uznaje, że na świecie powstało już wszystko. My za każdym razem udowadniamy, że tak nie jest, a nowe innowacyjne rozwiązania ukazują, że tylko się to potwierdza.
 
Dżungla w środku zabudowy?
Wodospad wydobywający się z dachu?
Kolejka, która jeździ w koronach drzew, w środku tego niezwykłego miejsca?

Już nie raz pokazywaliśmy z jakim rozmachem i innowacją kojarzy się Singapur. Tu nie boją się innowacji. Nie boją się inwestować w nowoczesne, niezwykłe rozwiązania, i co najlepsze - nigdy nie kopiują żadnych istniejących założeń, nigdy nie kopiują żadnych istniejących pomysłów. Są w pełni pionierami w tym co robią, co w tym mieście powstaje. Są pionierami designu, atrakcji dla ludzi, architektury, przestrzeni publicznych.

My kochamy Singapur właśnie za tą umiejętność odwagi realizacji założeń jakie kryje ludzki umysł, a nie realizacji "sprawdzonych", znanych i nudnych założeń, które niczym wyjątkowym się nie wyróżniają.

Dzisiaj pokazujemy Jewel Changi Airport w Singapurze. Osobiście, jak go zobaczyłam, to mogę powiedzieć jedno - zamurowało mnie. Nie dlatego, że jest to tak genialne miejsce, ale dlatego, że kilka tygodni temu mi się śniło, a jeszcze wtedy nie miałam pojęcia, że coś takiego na świecie istnieje. 
Stąd też dzisiejszy post, abyście zobaczyli co krąży po mojej głowie w snach :) Czy kiedyś ja też zrealizuje swoje wizje na tak samo górnolotnym poziomie? :)

Architektem tego fascynującego miejsca jest architekt Moshe Safdie
Źródło

Źródło
Źródło


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?