08.09.2020

Popularne modele tokarek Haas

Mnogość firm i rozwiązań modeli tokarek numerycznych sprawia, że wybór odpowiedniej z nich stanowi nie lada wyzwanie. Sporą część rynku zajmują popularne modele tokarek Haas, a wśród nich tokarka Haas ST 30. Tokarka Haas z serii ST jest typową maszyną produkcyjną, gdyż w standardzie posiada automatyczny rewolwer z 12 pozycjami narzędziowymi (w opcji 24 pozycje), hydrauliczny uchwyt od 6.5” do 15” (w opcji również drugi uchwyt na przeciwwrzecionie), może być łatwo doposażona w napędzane narzędzia (pozwalające wykonywać obróbki wiertarskie i frezarskie) oraz – jak każda tokarka Haas - w podajnik pręta.

                Do pracy jednostkowej i warsztatów częstym wyborem jest tokarka Haas z serii TL. Tokarki TL1 charakteryzują się świetnym stosunkiem ceny do obszaru obróbczego, oferując w cenie od 25 000 EUR długość toczenia ponad 760mm na średnicach 400/280mm (maksymalna/nad saniami). Większa wersja TL2 pozwala na obróbkę nawet 1200mm długości, z wykorzystaniem konika czy opcjonalnej podtrzymki. Umiejscowienie narzędzia po stronie operatora, manualny uchwyt oraz możliwość stosowania mocowań typu multifix, ułatwia przejście tokarzom konwencjonalnym w świat obróbki CNC. Dzięki temu,te popularne modele tokarek Haas często są pierwszymi tokarkami numerycznymi w firmie.

                Tam, gdzie tokarka Haas ma pracować wysokoseryjnie, głównym produktem jest dwuwrzecionowa tokarka Haas ST 30 czyli DS 30Y. Poza standardowym wyposażeniem każdej obrabiarki serii ST, zawiera ona w standardzie napędzane narzędzia, oś Y, przeciwwrzeciono i głowicę typu BMT. Rozwinięcie tego produktu o podajnik pręta lub automatyczny ładownik detali (Haas APL) gwarantuje, że tokarka Haas nigdy nie będzie czekać na operatora. Zaletą własnych rozwiązań takich, jak podajnik Haas i APL jest ich pełna integracja ze sterownikiem maszyny – do ich obsługi nie wykorzystuje się żadnych dodatkowych ekranów, klawiatur czy sterowników, wystarczy nam tokarka Haas.

                Jeżeli potrzebujemy tokarki Haas do pracy wysokoseryjnej na małych przedmiotach, powinniśmy zastanowić się nad obrabiarką CL1. Nie są to najbardziej popularne modele tokarek Haas, natomiast ich niesamowita kompaktowość połączona ze zintegrowanym podajnikiem pręta i pneumatycznym uchwytem tulejowym sprawiają, że przy produkcji detali do 1” średnicy nie ma sobie równych pod względem stosunku cena/prędkość. Tokarki Haas typu CL1 posiadają w opcji również narzędzia napędzane, co sprawia, że przedmioty na nich produkowane mogą być wykonane w pełni bez konieczności przekładania na kolejne zamocowania frezarskie, a kompaktowa budowa (pole 2.2 metra kwadratowego) pozwala na ustawienie ich nawet na ciasnej hali produkcyjnej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?