02.01.2021

Pawilon Motyli w Emiratach Arabskich, na wyspie Noor

Współczesne możliwości pozwalają tworzyć niezwykłą architekturę i wnętrza. Na naszym blogu staramy się pokazywać rozwiązania warte uwagi, ponieważ obrazują one nie tylko pomysłowość projektantów i otwarty umysł inwestorów, ale także utwierdzają Nas samych w przekonaniu, że tylko to co oryginalne jest warte uwagi. Ubiegły rok pokazał Nam jak wiele osób oszukuje swoje prawdziwe ja. Jak wiele osób proponuje coś innym, a jest to kradzieżą cudzych pomysłów, bo na własne ich nie stać. Jak wiele produktów, programów, projektów jest kopią (szczególnie) zagranicznych rozwiązań, to nam osobiście się to w głowie nie mieści. Po pierwsze dlatego, że tracimy wiarę w ludzi, a po drugie, że mamy wątpliwości co do pomysłowości polaków, którzy przestają być przez to interesujący.

Dzisiaj chcemy pokazać coś, co wzbudziło nasze ogromne zainteresowanie i jest to przykład rozwiązania, które jest unikatowe - Pawilon Motyli. Udowadnia, dlaczego trzeba myśleć nieszablonowo. Powielanie już znanych rozwiązań jest po prostu nudne - bo już znane. A to, które pokazujemy obecnie - aż wnosi powiew współczesności, nowości i innowacji do tematów, z których pozornie wydaje się, że nic się nie zrobi.

Mowa o Pawilonie Motyli, który powstał w Emiratach Arabskich. W Polsce motylarnie to zwykłe namioty ustawiane w okresie letnim, gdzie prezentowane są gatunki motyli, a zimą zwykłe pomieszczenia do obcowania z motylami. Tutaj przedstawiamy tematyczny budynek,który nie tylko kryje w sobie niezwykłe miejsce dla motyli (które naszym zdaniem mają 100-krotnie lepsze warunki do życia niż schroniska dla zwierząt w Polsce) i połączenie jej z oranżerią / palmiarnią.
Gdyby na całym świecie podchodzono do życia zwierząt tak jak warunki bytowe w Pawilonie Motyli w Noor, ten świat wreszcie miałby w sobie harmonię, ład przestrzenny, wizualny, i po prostu szczekliwy. 
Zwierzaki, które żyją zdecydowanie krócej niż ludzie powinny być szczęśliwe tak jak każdy. Pojawiają się na świecie nie bez powodu - też chcą by szczęśliwe. Często poddane w pełni człowiekowi, nawet nie wiedzą co to szczęście, jeżeli spędzają życie w klatkach. A to człowiek stworzył te klatki i to człowiek przez lata nie potrafi zastąpić ich czymś innym. 

Zobaczcie, na przykładzie Pawilonu Motyli, jak powinny wyglądać miejsca dla zwierząt i wnętrza oranżerii. Czy Wy sami chcielibyście żyć w takiej przestrzeni? Czy wyobrażacie sobie, że palmiarnie, motylarnie, oranżerie i schroniska dla zwierząt wyglądałyby podobnie? Dajcie znać w komentarzu, jak Wam się podoba taka cudowna architektura?

My jesteśmy zachwyceni i uważamy, że takie rozwiązania powinny być promowane na całym świecie, dla przykładu jak patrzeć na świat.

Źródło
 

Źródło

Źródło

Źródło
Źródło

Źródło


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?