ZAŁOŻYCIELE

PRACOWNIA NOWOCZESNOŚCI JAKO BLOG PRZYSZŁOŚCI

Blog powstał z inicjatywy firmy 'PRACOWNIA ARANŻACJA' Pracowni architektury krajobrazu, która propaguje nowoczesne, nietypowe i innowacyjne rozwiązania w przestrzeniach otwartych i wnętrzach związanych z zielenią. Poprzez projekty wykonywane dla inwestorów, wprowadza je w realne przestrzenie.

Głównym celem bloga jest przedstawienie możliwości kształtowania przestrzeni zewnętrznych w nowoczesnych, rozwojowych, a przede wszystkim nietypowych, innowacyjnych, stylowych i eleganckich formach. 

Ze względu na dużą popularność bloga i stałych jego odbiorców i fanów, na blogu zamieszczamy także Nasze projekty, realizacje, opisujemy najczęściej pojawiające się problemy związane z terenami zieleni, a także informacje związane z działalnością Naszej firmy.

Ponadto w blogu można odnaleźć odpowiedzi na pytania często nurtujące inwestorów, bądź zapoznać się z prawnymi uwarunkowaniami, które dotyczą zagospodarowywania przestrzeni.
Wszystkie tematy pojawiają się stopniowo, więc zachęcamy do częstych odwiedzin i do kontaktu.

JAK POWSTAŁ BLOG?

Pomysłodawczynią i założycielką bloga Pracownia Nowoczesności jest Anna Ryplewska. Z zawodu architekt krajobrazu, z pasji - projektant otoczenia i życia. Blog stał się odpowiedzią na brak informacji i wiedzy związanej z zawodem i codziennym życiem architekta krajobrazu oraz chęcią ukazania życia i funkcjonowania zawodów twórczych na polskim rynku.

Abyście troszkę poznali pomysłodawczynię, poniżej kilka informacji. Mimo, że to nie wszystkie dzieła właścicielki i nie wszystko czym zajmuje się założycielka bloga na co dzień, to dzięki postom dowiecie się wielu ciekawych informacji z życia, na bieżąco :)

Anna Ryplewska - założycielka i właścicielka pracowni


mgr inż. arch. kraj. Anna Ryplewska - architekt krajobraz, założycielka i właściciel firmy 'Pracownia Aranżacja', założycielka bloga 'Pracownia nowoczesności', projektant wnętrz, założycielka sklepu internetowego 'Pracownia Aranżacji Siebie' i kilku blogów tematycznych.

Silna osobowość, dla której nie ma barier nie do pokonania. Kontaktowa, rozwojowa, kreatywna, otwarta na nowości, lubiąca wyzwania. Stale podnosi własne kwalifikacje, aby sprostać każdemu nawet najbardziej problematycznemu zadaniu i wszelkim pytaniom nurtującym każdego inwestora.
Liczy się dla niej przede wszystkim dobro inwestora i uzyskanie podczas realizacji oczekiwanego w projekcie efektu, więc bywa niekiedy stanowcza, konkretna, ale przy tym przede wszystkim szczera, pomocna, wyrozumiała i fachowo podchodząca do wszystkiego czym się zajmuje. Zawsze znajdzie "złoty środek" na wszystko, a jej doświadczenie i intuicja pokierują nie jedną sytuacje w odpowiednim kierunku.

Na swoim koncie ma kilkaset projektów i kilkanaście realizacji przestrzeni prywatnych i publicznych, którymi zarządza i którymi nadzoruje od podstaw aż do wykończenia "pod klucz". Dzięki temu zrealizowane założenia są odbiciem zaprojektowanych wcześniej rozwiązań, a klienci są spokojni o cały przebieg prac projektowo - wykonawczych.
Zarządza całym procesem logistycznym swojej firmy i zespołem ludzi. Jest głównym projektantem z jakim inwestor współpracuje i ustala cały proces aranżacyjny. Jest także osobą odpowiedzialną za realizacje całego założenia, w związku z czym zależy jej na wysokiej jakości wykonania realizacji na bazie wcześniej przygotowanego projektu.

fot. admolto.com

Jest ekspertem w swojej branży, dzięki czemu w przypadku nowych dla niej rozwiązań bądź nowych dziedzin pracy, stara się pozyskać przede wszystkim praktyczną wiedzę, dzięki której z łatwością podejmuje się nowych wyzwań i z łatwością jest w stanie wyjaśnić inwestorowi przebieg procesu realizacyjnego.


OD FIRMY DO BLOGA, OD BLOGA DO FIRMY - kilka informacji na temat PRACOWNI ARANŻACJA

Pracownia architektury krajobrazu 'PRACOWNIA ARANŻACJA' powstała dzięki ogromnej pasji tworzenia i chęci podnoszenia jakości otoczenia, w którym żyjemy, wypoczywamy i pracujemy. Pasja ta rozpoczęła się już w 2000 roku, a dzięki stałemu podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i około branżowych, nabieraniu doświadczenia i praktyki, stała się celem życiowym założycielki. Wykonane w tym czasie projekty i koncepcje planistyczne pozwoliły wdrożyć się w potrzeby rynku i w 2010 roku zaistnieć firmie 'PRACOWNIA ARANŻACJA'.

Nowoczesne podejście do architektury krajobrazu to jedna z głównych cech wyróżniających pracownie. Firma powstała z myślą tworzenia przestrzeni wyjątkowych, eleganckich, funkcjonalnych i niepowtarzalnych. Indywidualne podejście do każdego zlecenia, ogromne zaangażowanie i wysoka jakość oferowanych usług pozwalają sprostać każdemu powierzonemu zadaniu.

Pracownia świadczy usługi z zakresu:
- projektowania i realizacji terenów zieleni, 
- projektowania i realizacji ogrodów 
- projektowania wnętrz
- aranżacji wnętrz zielenią - projektowanie i montaż zielonych ścian
- projektowaniem elementów indywidualnych z zakresu architektury krajobrazu i wnętrz
Oferta projektowa skierowana jest do osób prywatnych i publicznych, a także innych podmiotów gospodarczych oraz wszystkich zainteresowanych współpracą.

Stale rozwijająca się współpraca z firmami z różnych branż umożliwia zaoferowanie i doradzenie każdemu inwestorowi najkorzystniejszych rozwiązań materiałowych, wykonawczych czy wyposażenia przestrzeni i dostosowanie oferty do określonej usługi. 
Dzięki temu klient może liczyć na pomoc i doradztwo także po zakończeniu usługi projektowej, na każdym etapie realizacji założenia, a w przypadku kompleksowej realizacji przez Naszą firmę nie martwić się o prace budowlane czy ogrodnicze.
W swoim dorobku mamy już kilkaset wykonanych projektów i kilkadziesiąt realizacji, dzięki czemu każdy teren zieleni jest dla Nas ważny i realny do zmian.