POLITYKA PRYWATNOŚCI

Wykorzystanie plików Cookie

Strona wykorzystuje pliki cookie, które zbierają informację o przeglądarkach. Są to mechanizmy automatycznego przechowywania danych, stosowane w celach lepszego dostosowania serwisu do potrzeb użytkowników. Za ich pomocą dostarczane są administratorowi, czyli PRACOWNI NOWOCZESNOŚCI, informacje statystyczne o ruchu użytkowników, aktywności i sposobie wykorzystania serwisu. Przyczyniają się one do dostosowywania treści do preferencji użytkowników.

Gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych

Blog nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych bez wyłącznej wiedzy i informacji czytelników. 

Blog gromadzi informację dotyczące bezpośredniej interakcji Użytkowników z serwisem.
Na portalu istnieje formularz newslettera, który składa się z imienia, miasta i adresu mailowego , które dobrowolnie mogą zgłosić czytelnicy poprzez zapisanie się do newslettera. Dane te nie są przetwarzane i nigdzie nie przekazywane. Są informacją i danymi tylko dla bloga i mają za zadanie informować zapisanych czytelników o nietypowych wydarzeniach, konkursach bądź innych informacjach, które będą miały miejsce na blogu. Administratorem tych danych jest Pracownia Nowoczesności.

Redakcja bloga nie odpowiada za treść reklam kontekstowych oraz komentarzy znajdujących się pod postami (mimo ich codziennej moderacji). Za ich treś odpowiedzialność biorą właściciele, czyli osoby, które daną treść opublikowały.


Prawa autorskie strony i treści publikowanych

Wszystkie teksty znajdujące się na stronie są autorstwa redakcji bloga Pracownia Nowoczesności, z wykluczeniem współprac opartych na treściach przygotowanych przez zlecającego (jeżeli zlecający zamawia publikacje na blogu z gotową, własną treścią).

Staramy się, aby przygotowane przez Nas treści opierały się w pełni na Naszej samodzielnej twórczości, w związku z czym zdjęcia prezentowane na stronie są Naszego autorstwa, ale także są ogólnodostępnymi zdjęciami stockowymi, a niekiedy są to także zdjęcia pozyskiwane ze źródeł internetowych.
W tym ostatnim przypadku, czyli w przypadku zdjęć pozyskiwanych ze zdjęć publikowanych w ogólnoświatowej sieci internet, nie zawsze oznaczony jest autor wykonywanych fotografii.
Pozostawiamy jednak oryginalnym autorom ich prawa autorskie, więc zawsze staramy się oznaczyć autorów fotografii, zamieścić adnotacje do prezentowanego zdjęcia czy link do strony, kiedy publikownymi fotografiami są materiały współpracujących z Nami partnerów.

Prawa autorskie są dla Nas bardzo ważne i rozumiemy twórczość każdego autora, więc staramy się zachować wszystkie prawa autorskie i określić publikacje bądź jej brak względem wymagań ich właścicieli. 
Publikowane przez Nas treści innych autorów, mają na celu promować ich dzieła, realizacje, interesujące produkty i technologie, polecać właśnie takie a nie inne rozwiązania. Nasz wybór nigdy nie jest przypadkowy, a pokazywane treści mają ukazać, nie tylko potencjał konkretnych autorów, ale przede wszystkim rozwiązania, które nie są tak popularne jak być powinny, i pokazywać, że świat powinien czerpać inspiracje właśnie z takich, a nie innych rozwiązań. Tym samym chcemy na blogu promować miejsca,produkty, umiejętności, które są unikatowe.


Autorzy, którzy nie zostali oznaczeni - co zrobić?

Zdajemy sobie sprawę, że na Naszej stronie mogą pojawić się przypadki, gdzie autor materiału (zdjęcia) nie został podany, więc w takich przypadkach jak najszybciej prosimy o kontakt. 

Wyjaśnimy ewentualne nieporozumienie, poprosimy o uzyskanie zgody na publikacje, usuniemy zamieszczone materiały - jeżeli autor będzie tego oczekiwał, lub podpiszemy dany materiał i przekierujemy na adres strony internetowej autora publikowanego zdjęcia, aby czytelnicy mogli skontaktować się z autorem samodzielnie.

Zatem jeżeli uważasz, że w którymś miejscu na Naszej stronie zostały naruszone prawa autorskie, napisz do nas na adres pracownia.nowoczesnosci@gmail.com 
– zamieszczając w treści maila: link do strony na naszym blogu, którego temat dotyczy/ link do strony z informacją i dowodem na to, że publikowany materiał ma ograniczone prawa autorskie (a Nam nie udało się do nich dotrzeć) / swoje dane osobowe – imię, nazwisko, adres i kontakt / oświadczenie, że informacje są zgodne z prawdą i jesteś właścicielem własności intelektualnej bądź jesteś uprawniony do reprezentowania właściciela dzieła / oświadczenie, że działasz w dobrej wierzę, a materiał nie jest autoryzowany przez właściciela praw autorskich.

Po otrzymaniu informacji na ten temat, uregulujemy wszystkie prawa autorskie. Jest to dla Nas bardzo ważna kwestia, którą sami oczekujemy i respektujemy od innych, i którą sami przestrzegamy, więc mamy nadzieję, że wspólnie ustalimy poprawność prezentowanych treści, z dogodnym i zadowalającym rezultatem dla obu stron, licząc tym samym na dogodną i długofalową współpracę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

CO O TYM SĄDZISZ?